XIV Radlińskie Betlejki

"Naszym zadaniem jest kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych"
- Papież Benedykt XVI  (2005)

Zbliża się Boże  Narodzenie. Ma się ku końcowi czas oczekiwania na przyjście Bożej Dzieciny. W Radlinie, ten szczególny czas ma swoją równie szczególną oprawę - nawiązujące do franciszkańskiej tradycji "Radlińskie Betlejki".  Na ten czas, Radlin staje się "Śląskim Betlejem", do którego przybieżają  mali i duzi, chudzi i grubi, by zagrać mistyczne teatrum na cześć betlejemskiego cudu.

XIV   Międzynarodowy Przegląd Widowisk Bożonarodzeniowych "Radlińskie Betlejeki", odbędzie się w dniach 11 - 13 stycznia 2011 roku, a koncert laureatów w niedzielę, 16 stycznia 2010 roku, o godzinie 16,00.

Wśród organizatorów jest Ognisko Pracy Pozaszkolnej, Miejski Ośrodek Kultury, Miasto Radlin, Parafia pw Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny  w Radlinie,  Powiat Wodzisławski. Od wielu lat, cenną pomoc otrzymujemy ze strony Zarządu  Elektrociepłowni   "Marcel".

Nadrzędną ideą Przeglądu jest wychowanie młodego pokolenia w duchu szacunku      dla wartości chrześcijańskich oraz wielkiego przesłania nadziei i miłości, które niesie    z sobą Boże Narodzenie.

Radliński finał poprzedzi IX Powiatowy  Przegląd Inscenizacji Bożonarodzeniowych "Pójdźmy do Betlejem" w Raciborzu,
Spodziewamy się gości z za Olzy.

Przeglądowi towarzyszy organizowany po raz kolejny konkurs plastyczny "jANIOŁ nad jANIOŁami". Nadsyłanie prac do 7 stycznia, a otwarcie wystawy 18 stycznia          2011 r, o godz. 11,00.

Więcej szczegółów o betlejkach i jANIOŁach na stronie www.betlejki.radlin.pl

Piotr Cybułka
Dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Radlinie

Znajdziesz nas w sieci

Zapraszamy do Radlina - Film!